1.    
  2.     Діяльність ломбардів врегулюють

Діяльність ломбардів врегулюють

14.06.2017

Народні депутати Сергій Рибалка, Максим Поляков та Руслан Демчак розробили законопроект, який регулює діяльність ломбардів.

У законопроекті визначено поняття ломбарду, а також встановлені головні вимоги до його створення.

Законодавці запропонували закріпити вичерпний перелік видів діяльності, якими може займатися ломбард, крім надання фінансових позик. Так, ломбард зможе здійснювати агентську діяльність по страхуванню предмета застави, продаж предмета застави, його передпродажну підготовку, зберігання майна, здачу приміщень в оренду та ін.

Крім того, пропонується встановити чіткі вимоги до статутних документів ломбарду, приміщенню, де він розташовується, його назвою, формою і капіталу.

Визначено істотні умови кредитного договору і договору застави, які повинні обов’язково укладатися в письмовій формі. При цьому забороняється ускладнювати розуміння клієнтом реальної річної відсоткової ставки і загальної вартості кредиту, зазначених у договорі про надання споживчого кредиту або у додатку до такого договору, у тому числі шляхом використання технічних прийомів (шрифт меншого розміру або злиття кольору шрифту з кольором фону тощо).

У ломбарді будуть розроблятися правила ломбардної діяльності, які повинні розміщуватися на видному місці.

У разі прийняття законопроекту ломбардам буде надано 6-місячний термін для приведення своєї діяльності у відповідність з новими вимогами.

Написати коментар